En doğru pazarlama için en doğru veri ve analiz

Pazarlamayı tam olarak anlayabilmek ve onu tam olarak optimize edebilmek için Google Analytics hizmetini en doğru şekilde kurmak ve herkesin okuyabileceği basit görünümlü, çoklu metrikler barındıran raporlar oluşturuyoruz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın!

Google Analytics Nedir

Google Analytics, internet kullanıcıları ile sitenizin tüm etkileşimlerini ölçümleyip, size tablolar halinde sunan, çok gelişmiş bir ölçümleme ve raporlama aracıdır.

Google Analytics İle Neleri Ölçebilirim

Sitenize kaç kullanıcının hangi şehirden geldiği, sitenize gelme sıklığı, ne kadar zaman sitenizde durduğu, kaç sayfa gezdiği gibi temel bilgiler sunulur. Eğer bir e-ticaret siteniz var ise, hangi üründen kaç adet satıldığı, toplam geliriniz, Google reklamlarına harcadığınız bütçe, hangi reklamdan hangi ürünü sattığınız gibi e-ticaret metriklerini çok gelişmiş bir şekilde ölçebilirsiniz.

Google Analytics ile Pazarlama Yapılabilir mi?

Google Analytics sadece ölçümleme yapmaz. İleri seviye bir kullanıcı iseniz, dinamik olarak; sitenize gelen kullanıcıları segmente edip, bu kitleleri Google Reklamlarında hedefleyebilirsiniz. Google Ads reklam aracının bile yapamayacağı kadar ileri seviyede kitle yönetimi yapabilmektedir. Kısaca, fazlası ile EVET.

Google Analytics Siteye Nasıl Ekleniyor?

Google Analytics’i sitenize eklemek için birden fazla yöntem mevcuttur. Google Tag Manager kullanarak ekleyebilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz metot GTM ile eklenmesidir. Bunun dışında sitenizin kaynak koduna, Analytics’e ait kod parçacığını direk ekleyebilirsiniz.

Google Analytics Eğitimi Veriliyor mu?

EFZEN ekibi olarak, müşterilerimizin bilinçlenmeleri ve yapılan her pazarlama çalışmasını anlayıp ölçümleyebilmeleri için Analytics eğitimini bizzat veriyoruz.