Marka ve hacimli trafiğinizi artırmak için bize yazın. Analiz tamamen ücretsizdir.

Siteniz analiz edilir. Ortaya çıkacak potansiyel hakkında raporunuz hazırlanır ve tarafınıza iletilir.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın!

SEO Nedir?

SEO, tanım olarak Search Engine Optimization teriminin İngilizce kısaltmasıdır. İçerik olarak ise hizmet yada ürünlerinizle ilgili arama yapan kullanıcılara, arama motorlarında sitenizi görünür kılabilmek için yapılan çalışmaların bütünü diyebiliriz.

SEO Çalışmasının Süresi Ne Kadardır?

SEO tam anlamıyla bir yatırımdır. Yatırımın ticari olarak karşılığını biliyorsanız, SEO çalışmasında başarının gelebilmesi için zamana ihtiyaç duyacağını çoktan anlamış olmalısınız. Peki ne kadar bir zaman? Bu tamamen sitenin SEO ile geçmiş etkileşimine bağlıdır. Adına SEO denilen zararlı çalışmalar varsa bunların temizliği, hiç çalışma yapılmamış ise tüm strateji ie birlikte en az 6-8 ay aralığında gerçek anlamda iyileşmeleri görebilirsiniz.

SEO Fiyatını Belirleyen Metrikler Nelerdir?

SEO çalışması, genellikle kelimelere dayalı, uzun vadede ise tüm siteyi kalkındırmaya yönelik bir kurguya sahiptir. Kelime bazlı çalışmada her kelimenin aylık ortalama aranma sayısına ve rekabetine bağlı olarak bir fiyat belirlenir.

SEO Çalışması Zorunlu mu?

SEO zorunlu bir çalışma değildir. Eğer arama motorlarında çıkan reklamlarda her zaman reklam gösterebilecek düzeyde bütçeniz var ise SEO zorunlu bir uygulama değildir. Hem SEO hem Reklam çalışması ile birlikte erişebileceğiniz kişi sayısı çok daha fazladır. Ayrıca SEO marka bilinirliği yaratabilmek için oldukça güçlü bir kanal olan; organik trafiği beslemektedir. Bu nedenle bir zorunluluk gibi görünmese de SEO internet dünyasına hitap eden her firma için bir zorunluluk sayılabilir.